Additional information
| Visual | Linear, Mosaic, Stone |
|---|---|
| Quick Ship | Yes |
| Origin | USA |
| Pricing | $$$$ |
| Finish | Matte |
| Chip Size | 2"x2", 2"x6" |
| Tile Size | 2"x2" Block Mosaic (12"x12" Mesh Mount), 2"x6" Block Mosaic (12"x12" Mesh Mount) |
| Edge | Rectified |
| Thickness | 3/8" |
| Application | Interior Wall/Floor/Wet Areas; Exterior Wall |
| Variation | V2 |














